Ekstremalnie

Niewątpliwie największą przyjemność stanowią wszelkie połączenia różnych aktywności. Tradycyjne formy eksperymentalnych i ekstremalnych działań w tek okolicy się nie sprawdzą, gdyż brakuje zaplecza poza całkowicie dzikimi ostępami, ale można wybrać dla aktywnych bardzo ciekawe aktywności.

Rower – najbardziej podstawowa forma i w Dolinie Sanu można znaleźć zarówno niewymagające trasy jak i te bardziej ekstremalne z przedzieraniem się przez strumienie i górskie potoki, ubłocone trasy i stokówki z dość dużymi utrudnieniami. Wystarczy nam mapa dla wytrawnego turysty aby zlokalizować trasy którymi chcemy przemierzać.

Konno – stadnina koni znajduje się w Tarnawie Niżnej i rzeczywiście ma dość szeroką ofertę dla miłośników turystyki konnej. Wycieczki bryczką, przejażdżki konne i rajdy konne kilkudniowe nawet to tylko nieliczne i podstawowe atrakcje jakie może stadnina zaoferować. Warto zapuścić się w ten rejon i zarezerwować więcej czasu bo okolica piękna i skłania do nieskrępowanego kontaktu z przyrodą z perspektywy siodła.

Off-road – jeśli uczynimy to z szacunkiem dla przyrody to można pokusić się o naprawdę niezłe atrakcje, których nie brakuje. Bieszczady to tereny wybitnie błotniste i grząskie, z dużymi różnicami terenowymi, przeszkodami, które mogą być utrudnieniem i pokonanie ich będzie wymagać pomysłowości i pracy w zespole aby cztery koła pokonały trasę.

Rajdy piesze – w ostępy i przez tereny niedostępne, uczące pokory w stosunku do przyrody i do zrealizowania w grupach, uczących przetrwania i poruszania się w najtrudniejszych warunkach. Nawet w przypadku wytrawnych wędrowców i osób posiadających specjalistyczne wyszkolenie będzie to doskonały i ciekawy sposób spędzenia czasu.

Biegi narciarskie – nowa bieszczadzka i muczniańska tradycja, zapoczątkowana przez I Bieg Żubra w lutym 2013 roku. W zimie znajdziemy kilkanaście kilometrów tras biegowych prowadzących przez ciekawe przyrodniczo i malownicze tereny ze zróżnicowaną rzeźbą i ukształtowaniem trasy. Każdy – początkujący i zaawansowany – biegacz znajdzie cos dla siebie również pod okiem trenerów.

Biegi – na własnych nogach biegi przełajowe w takich okolicznościach przyrody stanowią całkowita odmianę od tego co mamy okazję wybiegać na co dzień. Możemy do tego wykorzystać nie tylko szlaki ale właśnie stokówki, ślady starych dróg oraz zrywek leśnych (pod warunkiem zakończenia prac przez drwali). Niezliczone kilometry kombinacje tras oraz patrząca z zaciekawieniem zwierzyna to dodatkowe atrakcje i możliwości obszaru.

Rodzice i dzieci – te wszystkie atrakcje są też w wersji dla dzieci. Okolica jest tak piękna i spokojna, że w zasadzie można pozostawić dziecko bez nadzoru i doskonale samo sobie poradzi poszukując własnych wrażeń i ścieżek w widełkach strumyczków i łąk, a podstawowe atrakcje niezbędne w codziennej zabawie są zapewnione.

Fotografia – wspomniane i szerzej opisane w innej zakładce warsztaty i wypady fotograficzne na łonie niczym nie skrępowanej przyrody. Nie sprzęt jest tutaj Ważny ale zdolność do przebywania i uchwycenia przyrody w jej najpiękniejszym momencie.

Astronomia – jedyne takie miejsce w Polsce gdzie przy sprzyjających warunkach możemy zaobserwować niebo jakiego na co dzień nie mamy i nie możemy poznać. To co dostępne było jedynie astronomom dzisiaj możemy doświadczyć w rejonie Bieszczadów, nawet jeśli nie mamy specjalistycznego sprzętu.

Jeśli skorzystają Państwo z oferty w postaci zorganizowanego pobytu, postaramy się aby dopasować ofertę do potrzeb Państwa i oczekiwań całej grupy w zależności od sezonu i panujących warunków.