Fototurystyka

Rejon Doliny Sanu to wyjątkowe miejsce na zupełnie nietypową formę turystyki pozwalającą na uchwycenie przyrody w jej naturalnym środowisku. To tutaj i tylko tutaj jeszcze możemy czy z aparatem czy bez doświadczyć spotkania z niczym nie skażoną florą i fauną.

Wszyscy zabieramy ze sobą aparat fotograficzny aby zrobić zdjęcia wspaniałym krajobrazom i zapamiętać wyjątkowe chwile. Tu jednak fotografia zyskuje zupełnie inne oblicze. Cierpliwość i wysiłek poświęcony na przybycie w ten zakątek Polski oraz czas poświęcony przyrodzie odwdzięcza się doskonałymi ujęciami, światłem oraz obiektami – żywymi, czy nieożywionymi, których nie znajdziemy już w codziennym świecie.

Poprzez piękno krajobrazu, roślinność, pozostałości historyczne – stare cerkwie, cerkwiska, cmentarze, krzyże, wszelkie oznaki ludzkiej bytności i historii oraz miejsca upamiętnień, aż do reprezentantów dzikiej przyrody – niedźwiedzia, wilka, jelenia, rysia i ogromnej liczby stworzeń zasiedlających swoje naturalne tereny i coraz odważniej obcujących z człowiekiem w miejscach, w których czują się bezpiecznie, mamy do czynienia z najpiękniejszą i najdzikszą bieszczadzką okolicą idealną dla poszukiwaczy doskonałych ujęć i zdjęć.

To wszystko powoduje, że zarówno amatorzy jak i zawodowcy nowoczesnej fotografii chętnie przyjeżdżają na warsztaty i spotkania z przyrodą, czego efektem są niepowtarzalne zdjęcia oddające najlepiej charakter tutejszych obszarów. Nic tak wspaniale nie robi niż wczesne poranne wyjście do zagajnika i oczekiwanie na wyjście zwierzyny na wprost obiektywu. Wymaga to cierpliwości, odpowiedniego przygotowania, dobrych warunków i odrobiny szczęścia, ale zazwyczaj nigdy nie pozostaniemy bez możliwości zrobienia zdjęcia nieoczekiwanej „zdobyczy”.

To specyficzne safari możliwe jest tylko tutaj, dla wszystkich, którzy uszanują przyrodę, jej prawa i wymagania, a wtedy ona pozwoli się sfotografować ze swojej najlepszej strony i pozostawi niezapomniane, a co najważniejsze utrwalone w formie cyfrowej wrażenia.

Efekty pracy zawodowców możemy podziwiać na Festiwalu DOLINA SANU w postaci multimedialnych diaporam i filmów, które pokazują wyjątkowość regionu i całe piękno Bieszczadów.

W Dolinie Sanu jest możliwość zorganizowania wyjątkowego pobytu wzbogaconego właśnie możliwością odbycia warsztatów fotograficznych, szkoleń oraz wykonywania prawdziwych zdjęć przyrodniczych w plenerze, a wszystko to pod okiem specjalistów, zawodowców i znanych osobistości ze świata przyrody, którzy gotowi są pokazać niczym nie skażone piękno przyrody, podzielą się częścią swojego doświadczenia oraz podpowiedzą jak wykonać jedne z najpiękniejszych zdjęć naszego życia.

Zapraszamy!