historia
festiwal
IV Edycja
22 sierpnia 2015 roku po raz kolejny spotkaliśmy się w Mucznym. Na terenie Siedliska CARPATHIA ponownie stanęła scena z ogromnym ekranem do pokazów multimedialnych oraz ze wspaniałym nagłośnieniem i oprawą oświetleniową. Całości dopełniała dekoracja złożona z regionalnych elementów oraz wkomponowana w okoliczną i zastaną roślinność.
Cały dzień festiwalowy pogoda była mocno niezdecydowana, ale w końcu przestała nas straszyć i w delikatnych kropelkach deszczu rozpoczęło się widowisko od występu grupy BIMBER BOYS. Cały teren Siedliska CARPATHIA zmieniał się za sprawą zespołu, przy każdym kolejnym utworze, w wirtualne wnętrze karczm i knajp z całego świata. Zarówno w pierwszej jak i w drugiej części koncertu niesamowita atmosfera tworzona przez członków zespołu oraz doskonały kontakt z publicznością sprawiły, że zespół długo nie mógł opuścić sceny. Dwuczęściowy koncert zakończył się już o zmierzchu, kiedy to rozpalono tradycyjnie już ogniska festiwalowe.
W tym momencie rozpoczęły się konkursy dla dzieci prowadzone przez Nadleśnictwo Stuposiany i każdy miał szansę na nagrodę, a w międzyczasie były przejażdżki wozem, końmi oraz konkursy w namiotach Nadleśnictwa.
Od samego początku rozgrzewały nas doskonałe specjalności kulinarne Siedliska CARPATHIA, oferując bardzo regionalne tym razem potrawy, co sprawiło, że wiata kulinarna cieszyła się ogromnym wzięciem, a znajdujące się obok stoiska z rękodziełem i ceramiką również stały się ośrodkiem wymiany zdań, myśli oraz wielu ciekawych rozmów. Wyjątkowa atmosfera jaka wytworzyła się w części swobodnego przepływu myśli udzieliła się także artystom na scenie.
Powrócił do nas zespół 4 PORY ROQ, który po dłuższej nieobecności zagościł na naszej scenie prezentując nowy swój materiał, ale także powrócił do utworów, które również były zagrane i spodobały się wielce już podczas I-szej edycji Festiwalu Doliny Sanu. Koncert był podzielony na dwie części, co pozwoliło na zaprezentowanie również nowych diaporam. Fantastyczna 300-osobowa publiczność ponownie udowodniła, że potrafi się bawić w iście bieszczadzkim stylu.
Tym razem były to diaporamy Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego, występującego gościnnie u nas, z diaporamą z Ciężkowicko-Rożnowskiego Parku Krajobrazowego, a w finale była zaprezentowana diaporama Mateusza Matysiaka pt. BIES URAL – niesamowita impresja na temat życia białych sów uralskich. Nadleśnictwo Stuposiany zaprezentowało niezwykle ciekawy film o powrocie Żubra w Karpaty, który wzbudził niezwykłe zainteresowanie swoimi pięknymi zdjęciami i historiami także wśród młodszej części publiczności.
Po zakończeniu części oficjalnej, do późnego poranka trwały jeszcze śpiewy i zabawy przy rozpalonych ogniskach które dogasły tuż nad ranem przy rozgwieżdżonym niebie.
Teraz nie pozostaje nam nic innego jak dobrze przygotować się do piątej, jubileuszowej edycji Festiwalu Doliny Sanu. Zapraszamy już dziś 20 sierpnia 2016 roku.